Yılın Püf Noktaları: 2017 Yılının En İyi İpuçları

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

Merhaba bugün bir çok maker sitesinden sizler için topladığımız işinize yarayacak bir çok ipucu derledik. Bu ipuçları ile projelerinizde daha hızlı ilerleyebilir, daha düzenli hale getirebilirsiniz.

Mükemmel Atlama Tellerini Kesme

Atlama teli nedir ?

Atlama telleri genelde tek taraflı devre kartlarında veya breadbordlar da kullanılır. İşlevleri alt yüzeydeki devre yollarından ilerletemediğimiz bakır kanalları üst yüzeyden köprü ile ilerletmeye yarıyor. Breadbordlar da ise bildiğiniz gibi devre şeması oluşturmaya yarıyor. Atlama teli olmadan breadbordlar bir işe yaramıyor. İşte size atlama teli oluşturmak için bir video.

Boşluk Kaplamalarını Maskeleme

Boşluk kaplama aslında şu işe yarıyor. Bir çerçeve yaptınız, bu çerçevelerin birleşme yerlerinde boşluklar olacaktır. Bu boşlukları doldurmak için bu yöntemi kullanabilir siniz.

Motor Yönünü Belirten Şerit Bayrağı

Bu yöntem ile motorların dönüş yönünü çok basit bir şekilde görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey ise bir bant parçası alıp motorun hareket eden miline yapıştırmak.

Telleri Bir Matkap İle Bükün

Bir matkap ile iki tane kabloyu birbirine dolayabilirsiniz.

Açılır Testere Bıçağı

Bildiğiniz gibi testereler çok yer kaplıyorlar. Küçükleri bile alet çantanızda oldukça sorun çıkarta bilir. Şimdi ise tek yapmanız gereken jilet bıçağınızın jiletini söküp bir testere ağızı takmak. Bu sayede ucunu gizleyebileceğiniz bir testereniz olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir