Raspberry Pi Plex Media Player Kurulumu

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

Merhaba arkadaşlar, bu projede Plex Media player kurulumuna göz aracağız. Öncelikle amacı akıllı olmayan televizyonlarda uygulamak üzerine kurulu. Bu sayede Plex sunucusuna bağlayıp videoları izleme şansına sahip oluyoruz.

Plex Media Player Kurulumu

Yapmamız gereken ilk adım Sd karımızı bilgisayarımızın herhangi bir usb bağlantı portundan bağlamak.

  1. Sd kartımızın konumu seçiyoruz
  2. İndiridğimiz İso veya İmg dosyasını seçiyoruz
  3. Sd karımıza yazma işlemi için komut veriyoruz

Write butonuna bastığımızda karşımıza bir uyarı gelecek uyarıyı kabul edip devam ediyoruz. İşlem tamamlana kadar bekliyoruz. Sd kartın hızına göre süre değişkenlik gösterebilir. Bu işlem Sd kartın içindeki tüm içeriği sileceği için yedek almayı unutmayın.

İşlem tamamlandığında karşımıza işlemin tamamlandığında belirten bir uyarı penceresi gelecektir. Uyarı penceresini onaylayıp Sd kartımızı bilgisayarımızdan çıkartalım.

Daha sonra Sd kartı Raspberryi pi nin yuvasına takarak televizyona html portundan bağlıyoruz. Şuan için Plex Wifi bağlantısı desteklemiyor, o nedenle bir ethernet kablosu ile internete bağlamamız gerekiyor. Eğer aynı ağda ise direk sunucuyu tanıyıp login oluyor ve size plex.tv adresine girerek onay kodunu girmenizi söylüyor. Bu adımı da yaptıktan sonra videolarınızı rahatça donmadan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir